Новини та події

Інформаційна зустріч «Профілактика хвороб шкіри»

23 березня 2023 року у відділі медичних наук ВОУНБ ім. В. Отамановського відбулась інформаційна зустріч з лікарем-дерматовенерологом Краснощоковим Євгеном Сергійовичем на тему : «Профілактика хвороб шкіри».

Детальніше...

Формула здоров'я в сезон застуд

Профілактика і лікування ГРВІ

ГРВІ, або гостра респіраторно-вірусна інфекція — широко поширена патологія, на яку хворіють як діти, так і дорослі. Зазвичай неускладнені форми ГРВІ відрізняються сприятливим перебігом і короткою тривалістю. Такі типові симптоми ГРВІ, як нежить, чхання, кашель, підвищення температури тіла тримаються не довше ніж тиждень. Але при таких ГРВІ, як грип, дуже часто розвиваються серйозні ускладнення — пневмонії, міокардити, перикардити, менінгіти, що нерідко ведуть до летального результату.

Як і в разі будь-якого захворювання, ГРВІ краще запобігти, ніж лікувати. Але чи ефективна при ГРВІ профілактика? Що робити, щоб не захворіти на ГРВІ? Існує специфічна і неспецифічна профілактика ГРВІ. Специфічна профілактика передбачає вакцинацію і прийом етіотропних препаратів. Неспецифічна профілактика полягає в дотриманні деяких рекомендацій, як не захворіти на ГРВІ.

Ні перший, ні другий вид профілактики не дає стовідсоткової гарантії, що людина не захворіє. Однак специфічна профілактика значно пом'якшує клінічну картину і знижує ризик розвитку ускладнень.

Шалімов Олександр Олексійович - "Людина планети"

  20 січня 2023 року виповнюється 105 років від дня народження Олександра Олексійовича Шалімова – всесвітньо відомого українського вченого-хірурга, доктора медичних наук, професора, засновника української хірургічної школи, академіка HAH та АМН України, дійсного члена Академії медичних наук України і Нью-Йоркської академії наук.

   До дня народження видатного вченого фахівці відділу медичних наук підготували віртуальну виставку «Олександр Олексійович Шалімов - «Людина планети».

Віртуальна виставка: Вірусні гепатити

Щорічно 28 липня відзначається Всесвітній день боротьби з гепатитами. Вірусні гепатити становлять серйозну проблему для системи охорони здоров’я через їх широку поширеність (особливо серед окремих груп населення), особливості шляхів передачі (контагіозність вірусних гепатитів В та С більша, ніж ВІЛ), складність діагностування (поширеність безсимптомного перебігу хвороби, обмежений доступ до тестування), негативні наслідки розвитку хвороби (цироз печінки, гепатоцелюлярна карцинома) та низький рівень усвідомлення населення щодо наслідків захворювання.

     За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я вірусним гепатитом B або C інфіковані 325 млн. осіб у всьому світі і щорічно від нього вмирає 1,4 млн. чоловік. За рівнем смертності дана інфекційна хвороба стоїть на другому місці після туберкульозу, а число людей, інфікованих гепатитом, в 9 разів перевищує кількість ВІЛ-інфікованих.

     Україна належить до країн із середньою поширеністю гепатитів. Однак, за результатами моніторингу груп ризику інфікування вірусом гепатиту С, захворюваність серед них значно перевищує середньосвітові показники та сягає 40-60% контингенту. Щорічно в країні реєструється 11-14 тисяч нових випадків вірусних гепатитів. 

Детальніше...

Болюх Борис Афанасійович - світило вінницької медицини

Bolyuh.jpg - 37.46 kb

 

18 червня 2022 року виповнюється 85 років з дня народження доктора медичних наук, професора, завідувача кафедри променевої діагностики, променевої терапії та онкології Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова Бориса Афанасійовича Болюха.

Інтелігент, патріот України, пошановувач рідного слова, він передає у спадок своїм послідовникам, студентам, учням не лише професійні знання, значний досвід, мистецтво хірурга-онколога, а й любов до рідного краю, української мови та культури, стоїть на сторожі збереження розвитку інтелектуального потенціалу своєї нації. Людина небайдужа до історії рідного краю, Борис Афанасійович досліджує витоки свого роду, намагається залучити до пошуків коріння роду своїх земляків.

Окрім високої фахової майстерності вченому притаманна неупереджена громадська позиція. Болюх Б.А. – активний член та один із засновників громадської організації Конгресу Української інтелігенції Вінниччини.

Вітаємо зі славним 85-річчям, сердечно зичимо міцного здоров’я, щасливих років життя, подальших творчих та наукових успіхів, бадьорості та усіх земних благ. Упевнені, що до цих щирих побажань приєднуються тисячі врятованих ним людей.

До дня народження видатного вченого фахівці відділу медичних наук підготували віртуальну виставку «Болюх Борис Афанасійович – світило вінницької медицини».

Запрошуємо ознайомитися!

 

 

Детальніше...

Всесвітній день гігієни рук

5 травня : 5-й день 5-го місяця символізує 5 пальців на кожній руці людини. Оскільки руки є одним із основних факторів ризику розповсюдження хвороботворних мікроорганізмів, гігієна рук дозволяє знизити рівень поширення інфекційних захворювань.

Всесвітній день чистих рук проводиться щорічно з 2009 року. Ідея такої дати належить Генеральній Асамблеї ООН спільно з Дитячим фондом ЮНІСЕФ і Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Основна мета щорічного Всесвітнього дня чистих рук, який проходить під девізом «Чисті руки рятують життя» – привернути увагу людей до участі в зміні звичок, показати, як просте миття рук водою з милом допомагає ефективно боротися з численним інфекційними хворобами.

Звичка мити руки вважається банальною, але може врятувати тисячі житів щодня. Від респіраторних інфекцій до хвороб харчового походження, багато з цього можна уникнути, якщо кожен дотримувався правил миття рук. В середньому ви стикаєтеся з 300 поверхнями кожні 30 хвилин, що додає впливу на вас більше ніж 840 тис. мікробів. За даними опитувань, лише 20% людей миють руки перед приготуванням їжі та 39% перед їжею.

Сьогодні, у період поширення в світі коронавірусу, відзначення Всесвітнього дня гігієни рук набуває особливої актуальності та значущості. Вірус, що потрапив на шкіру рук, легко знешкодити за допомогою води й мила. Мило позбавить від вірусів, що знаходяться у ліпідній капсулі – лужне мильне середовище розчинить цю оболонку і знищить їх. Саме тому для дотримання гігієни недостатньо лише ополіскувати руки проточною водою. Пам'ятайте – ймовірність поширення бактерій на вологих руках у 1000 разів вища, ніж на сухих. Дивно, що тільки близько 20% людей витирають руки насухо після миття.

Якщо мило і вода недоступні, необхідно користуватися спиртовмісними антисептиками. Антисептик має покривати всю поверхню шкіри рук, обробляти руки треба щонайменше 30 секунд і особливу увагу приділити нігтям. Однак, при першій же нагоді варто добре помити руки.

Медичні працівники: дякуємо вам за приклад і заохочення інших дотримуватися гігієни рук!

Памятайте: чистота рук - індикатор цивілізованості, усе в ваших руках! Будьте здорові!

Всесвітній тиждень мозку в Україні.

З 21.03 по 27.03 2022 року в рамках Brain Awareness Week в Україні проходить серія науково-популярних лекцій про таємниці роботи мозку людини. Лекції читають найкращі науковці України.

Щодня o 19:00 у прямому ефірі розповідатимуть про секрети роботи нашого мозку, як тримати його в тонусі, що допомагає його розвивати, а що руйнує і чому мозок одних людей рятує людство від хвороб та відкриває планети, а інших — тероризує цілі народи й країни.

Тиждень мозку, також Тиждень знань про мозок, Всесвітній тиждень мозку (англ. Brain Awareness Week) — всесвітня науково-популярна кампанія, покликана привернути увагу суспільства до досліджень у галузі нейронаук і вивчення мозку. Українські науковці приєдналися до кампанії у 2010 року.

Обирайте теми, які вас зацікавлять:

21.03  Мозок: краса та таємниця.  

22.03  Електроенцефалограма. Народжена між Львовом та Харковом.

23.03  Мозок та психічне здоров’я з погляду нейробіології.

24.03  Генетичне лікування хронічного болю.

25.03  Зброя проти мозку: від ботоксу до новичка.

26.03  Мозкова гугологія, або чому мозок поза конкуренцією.

27.03  Совість ≠ свідомість: еволюційні підвалини моралі.

 Доступ вільний. Приєднуйтесь, буде цікаво! Дивитись можна тут!

 

15 лютого - Міжнародний день онкохворої дитини

3.jpg - 4.77 kb

 

Щороку 15 лютого відзначають Всесвітній день онкохворої дитини. В цей день, в усьому світі, за допомогою різних акцій і заходів, небайдужі люди намагаються привернути нашу увагу до проблем дитячої онкології.

Це не день відчаю, а свято перемоги дітей, лікарів, родичів хворих і всіх, хто не байдужий до чужого горя. Основна мета цього дня – покращити інформування суспільства про проблеми дитячих онкологічних хвороб. Також укотре нагадати, що дитячий рак може бути виліковний, і що кожен маленький пацієнт має право на найкраще та своєчасне лікування і догляд. Це день суспільної підтримки та допомоги тим, хто цього потребує.

Операційна медсестра - надійний помічник лікаря

 

5jnAIh8qZV.jpg - 31.86 kb

15 лютого щорічно відзначається Міжнародний день операційної медичної сестри. Цей день був оголошений Європейською асоціацією операційних медичних сестер в 2009 році. Щодня операційні медичні сестри поспішають на свої робочі місця, щоб виконувати свою важливу і часом небезпечну роботу, в центрі якої життя і здоров'я пацієнта.

Щиро вітаємо представників непростої і дуже відповідальної професії – операційних медичних сестер, бажаємо їм міцного здоров’я і благополуччя!

До Міжнародного дня операційної медичної сестри фахівці відділу медичних наук підготували віртуальну виставку «Операційна медсестра – надійний помічник лікаря». Запрошуємо ознайомитися.

Детальніше...

14 лютого - Міжнародний день боротьби з епілепсією

202525dp.jpg - 3.6 kb

 

 

Сьогодні Міжнародний день боротьби з епілепсією, яка вважається одним із найпоширеніших хронічних неврологічних захворювань людини. 

У більшості випадків епілепсії важко встановити причину її виникнення, але серед причин набутої епілепсії відмічають важку травму голови, пошкодження мозку у передпологовий та післяпологовий періоди, вроджені відхилення, інсульт, інфекції мозку та мозкових оболонок, деякі генетичні синдроми, пухлини.

В усьому світі на епілепсію страждає близько 50 мільйонів людей, щороку вперше діагностується у 2,4 млн. осіб. В Україні налічується близько 100 тисяч людей з епілепсією, хоча за оцінками фахівців ця цифра є заниженою, оскільки багато випадків є досі недіагностованими.

До Міжнародного дня боротьби з епілепсією фахівці відділу медичних наук підготували віртуальну виставку: «Що треба знати і як надати першу медичну допомогу». Запрошуємо ознайомитися.

Детальніше...