Новини та події

Віртуальна виставка:«Щоб бути здоровим, потрібно мати силу характеру.»

 «Якби можна почати життя спочатку, я вибрав би те ж саме: хірургію,

і на додаток – мудрування над “вічними питаннями” філософії: істина, розум, людина, суспільство, майбутнє людства!» 

М. Амосов

 

6 грудня відзначається 110 років від дня народження Миколи Михайловича Амосова, (1913–2002) – одного із найвідоміших у світі кардіохірургів, талановитого вченого, основоположника біокібернетики в Україні, академіка Національної академії наук України (1969) та Академії медичних наук України (1993), засновника та директора Інституту серцево-судинної хірургії, письменника, громадського діяча.

Також Микола Михайлович є автором системного підходу до здоров’я (“метод обмежень і навантажень”), робіт з геронтології, досліджень з питань штучного інтелекту та соціальної інженерії.

Запрошуємо до перегляду віртуальної виставки «Щоб бути здоровим, потрібно мати силу характеру».

 

Віртуальна виставка: Цукровий діабет: що варто знати та як уберегтися.

Щорічно 14 листопада відзначається Всесвітній день боротьби з діабетом (World Diabetes Day), який був запроваджений в 1991 році Міжнародною діабетичною федерацією і Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Цей День покликаний підвищити рівень інформованості населення про проблеми діабету – одного з найпоширеніших захворювань у світі. 

Сьогодні у всьому світі страждають від діабету  415 мільйони людей. Цукровий діабет входить в трійку захворювань, що найбільш часто призводять до інвалідизації населення і смерті (атеросклероз, рак, цукровий діабет).

Хворі на цукровий діабет обов’язково повинні перебувати на обліку у лікаря-ендокринолога! Самоконтроль і точне виконання рекомендацій лікаря дозволяють уникнути або значно уповільнити розвиток ускладнень захворювання!

Відділ медичних наук ВОУНБ ім. В. Отамановського запрошує вас долучитись до перегляду віртуальної виставки про діабет та підготував поради, які допоможуть вам краще дбати про здоров’я. Запрошуємо до перегляду!

Рекомендаційне повідомлення «Як поліпшити якість сну»

                                                 Школа здоров’я

    Відділ медичних наук підготував рекомендаційне повідомлення «Як поліпшити якість сну» із серії «Школа здоров’я». У повідомленні розглянуто рекомендації для нормалізації сну, заспокоєння тривоги та покращення загального стану в умовах війни.

   Сон є однією з найважливіших функцій організму, яка відіграє ключову роль у збереженні фізичного та психічного здоров’я. Під час сну відбувається відновлення клітин, поповнення енергії, регуляція гормональної та імунної систем. Проте, стресові умови, особливо ті, що спричинені війною, можуть значно погіршити якість сну та призвести до відчуття постійної тривоги та проблем зі сном.

Запрошуємо до перегляду

Форум "Золоті роки"

29 вересня 2023 року  Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека імені Валентина Отамановського проводить форум "Золоті роки", приурочений Міжнародному дню людей поважного віку.  У рамках форуму вінничанам та гостям нашого міста нададуть консультації щодо пенсійного забезпечення, соціального та медичного захисту, різних юридичних питань. Всі учасники форуму можуть долучитись до Творчої панелі: взяти участь у майстер-класах, релакс-годинах, відвідати креативні локації та арттерапевтичні студії.

Чекаємо Вас, шановні відвідувачі! Проведіть свій вільний час цікаво і насичено!

Програма форуму wink

Круглий стіл ''Медична гуманітарна допомога в реаліях війни: співпраця з благодійними та гуманітарними організаціями''

18 липня 2023 року у відділі медичних наук Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Отамановського відбувся круглий стіл на тему ''Медична гуманітарна допомога в реаліях війни: співпраця з благодійними та гуманітарними організаціями''. Захід проводився спільно з Благодійним фондом Володимира Продивуса та ГО «Вінницька обласна асоціація фармацевтів «CUM DEO» за підтримки Департаменту охорони здоров’я та реабілітації.

У заході прийняли участь:

Слотюк Галина Миколаївна - заст. директорки Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки імені Валентина Отамановського.

Бондаренко Тетяна Вікторівна - заст. директорки Департаменту охорони здоров'я та реабілітації.

Просяник Лариса Федорівна - голова ГО "Вінницька обласна асоціація фармацевтів "CUM DEO".

Дмитрик Катерина - кореспондентка департаменту досліджень та інновацій щотижневика "Аптека".

Глухенький Сергій Андрійович - голова Вінницької обласної організації Товариства Червоного хреста України.

Прудиус Пилип Григорович - голова Громадської Ради при Вінницькій ОДА, директор КНП "Вінницький обласний клінічний ендокринологічний центр ВОР".

Зацерковний Сергій - представник Благодійного фонду Володимира Продивуса.

 

ПРОГРАМА ЗАХОДУ

Шалімов Олександр Олексійович - "Людина планети"

  20 січня 2023 року виповнюється 105 років від дня народження Олександра Олексійовича Шалімова – всесвітньо відомого українського вченого-хірурга, доктора медичних наук, професора, засновника української хірургічної школи, академіка HAH та АМН України, дійсного члена Академії медичних наук України і Нью-Йоркської академії наук.

   До дня народження видатного вченого фахівці відділу медичних наук підготували віртуальну виставку «Олександр Олексійович Шалімов - «Людина планети».

Віртуальна виставка: Вірусні гепатити

Щорічно 28 липня відзначається Всесвітній день боротьби з гепатитами. Вірусні гепатити становлять серйозну проблему для системи охорони здоров’я через їх широку поширеність (особливо серед окремих груп населення), особливості шляхів передачі (контагіозність вірусних гепатитів В та С більша, ніж ВІЛ), складність діагностування (поширеність безсимптомного перебігу хвороби, обмежений доступ до тестування), негативні наслідки розвитку хвороби (цироз печінки, гепатоцелюлярна карцинома) та низький рівень усвідомлення населення щодо наслідків захворювання.

     За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я вірусним гепатитом B або C інфіковані 325 млн. осіб у всьому світі і щорічно від нього вмирає 1,4 млн. чоловік. За рівнем смертності дана інфекційна хвороба стоїть на другому місці після туберкульозу, а число людей, інфікованих гепатитом, в 9 разів перевищує кількість ВІЛ-інфікованих.

     Україна належить до країн із середньою поширеністю гепатитів. Однак, за результатами моніторингу груп ризику інфікування вірусом гепатиту С, захворюваність серед них значно перевищує середньосвітові показники та сягає 40-60% контингенту. Щорічно в країні реєструється 11-14 тисяч нових випадків вірусних гепатитів. 

Детальніше...

Болюх Борис Афанасійович - світило вінницької медицини

Bolyuh.jpg - 37.46 kb

 

18 червня 2022 року виповнюється 85 років з дня народження доктора медичних наук, професора, завідувача кафедри променевої діагностики, променевої терапії та онкології Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова Бориса Афанасійовича Болюха.

Інтелігент, патріот України, пошановувач рідного слова, він передає у спадок своїм послідовникам, студентам, учням не лише професійні знання, значний досвід, мистецтво хірурга-онколога, а й любов до рідного краю, української мови та культури, стоїть на сторожі збереження розвитку інтелектуального потенціалу своєї нації. Людина небайдужа до історії рідного краю, Борис Афанасійович досліджує витоки свого роду, намагається залучити до пошуків коріння роду своїх земляків.

Окрім високої фахової майстерності вченому притаманна неупереджена громадська позиція. Болюх Б.А. – активний член та один із засновників громадської організації Конгресу Української інтелігенції Вінниччини.

Вітаємо зі славним 85-річчям, сердечно зичимо міцного здоров’я, щасливих років життя, подальших творчих та наукових успіхів, бадьорості та усіх земних благ. Упевнені, що до цих щирих побажань приєднуються тисячі врятованих ним людей.

До дня народження видатного вченого фахівці відділу медичних наук підготували віртуальну виставку «Болюх Борис Афанасійович – світило вінницької медицини».

Запрошуємо ознайомитися!

 

 

Детальніше...

Всесвітній день гігієни рук

5 травня : 5-й день 5-го місяця символізує 5 пальців на кожній руці людини. Оскільки руки є одним із основних факторів ризику розповсюдження хвороботворних мікроорганізмів, гігієна рук дозволяє знизити рівень поширення інфекційних захворювань.

Всесвітній день чистих рук проводиться щорічно з 2009 року. Ідея такої дати належить Генеральній Асамблеї ООН спільно з Дитячим фондом ЮНІСЕФ і Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Основна мета щорічного Всесвітнього дня чистих рук, який проходить під девізом «Чисті руки рятують життя» – привернути увагу людей до участі в зміні звичок, показати, як просте миття рук водою з милом допомагає ефективно боротися з численним інфекційними хворобами.

Звичка мити руки вважається банальною, але може врятувати тисячі житів щодня. Від респіраторних інфекцій до хвороб харчового походження, багато з цього можна уникнути, якщо кожен дотримувався правил миття рук. В середньому ви стикаєтеся з 300 поверхнями кожні 30 хвилин, що додає впливу на вас більше ніж 840 тис. мікробів. За даними опитувань, лише 20% людей миють руки перед приготуванням їжі та 39% перед їжею.

Сьогодні, у період поширення в світі коронавірусу, відзначення Всесвітнього дня гігієни рук набуває особливої актуальності та значущості. Вірус, що потрапив на шкіру рук, легко знешкодити за допомогою води й мила. Мило позбавить від вірусів, що знаходяться у ліпідній капсулі – лужне мильне середовище розчинить цю оболонку і знищить їх. Саме тому для дотримання гігієни недостатньо лише ополіскувати руки проточною водою. Пам'ятайте – ймовірність поширення бактерій на вологих руках у 1000 разів вища, ніж на сухих. Дивно, що тільки близько 20% людей витирають руки насухо після миття.

Якщо мило і вода недоступні, необхідно користуватися спиртовмісними антисептиками. Антисептик має покривати всю поверхню шкіри рук, обробляти руки треба щонайменше 30 секунд і особливу увагу приділити нігтям. Однак, при першій же нагоді варто добре помити руки.

Медичні працівники: дякуємо вам за приклад і заохочення інших дотримуватися гігієни рук!

Памятайте: чистота рук - індикатор цивілізованості, усе в ваших руках! Будьте здорові!

Всесвітній тиждень мозку в Україні.

З 21.03 по 27.03 2022 року в рамках Brain Awareness Week в Україні проходить серія науково-популярних лекцій про таємниці роботи мозку людини. Лекції читають найкращі науковці України.

Щодня o 19:00 у прямому ефірі розповідатимуть про секрети роботи нашого мозку, як тримати його в тонусі, що допомагає його розвивати, а що руйнує і чому мозок одних людей рятує людство від хвороб та відкриває планети, а інших — тероризує цілі народи й країни.

Тиждень мозку, також Тиждень знань про мозок, Всесвітній тиждень мозку (англ. Brain Awareness Week) — всесвітня науково-популярна кампанія, покликана привернути увагу суспільства до досліджень у галузі нейронаук і вивчення мозку. Українські науковці приєдналися до кампанії у 2010 року.

Обирайте теми, які вас зацікавлять:

21.03  Мозок: краса та таємниця.  

22.03  Електроенцефалограма. Народжена між Львовом та Харковом.

23.03  Мозок та психічне здоров’я з погляду нейробіології.

24.03  Генетичне лікування хронічного болю.

25.03  Зброя проти мозку: від ботоксу до новичка.

26.03  Мозкова гугологія, або чому мозок поза конкуренцією.

27.03  Совість ≠ свідомість: еволюційні підвалини моралі.

 Доступ вільний. Приєднуйтесь, буде цікаво! Дивитись можна тут!