Віртуальні виставки

Віртуальна виставка: Вірусні гепатити

Щорічно 28 липня відзначається Всесвітній день боротьби з гепатитами. Вірусні гепатити становлять серйозну проблему для системи охорони здоров’я через їх широку поширеність (особливо серед окремих груп населення), особливості шляхів передачі (контагіозність вірусних гепатитів В та С більша, ніж ВІЛ), складність діагностування (поширеність безсимптомного перебігу хвороби, обмежений доступ до тестування), негативні наслідки розвитку хвороби (цироз печінки, гепатоцелюлярна карцинома) та низький рівень усвідомлення населення щодо наслідків захворювання.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я вірусним гепатитом B або C інфіковані 325 млн. осіб у всьому світі і щорічно від нього вмирає 1,4 млн. чоловік. За рівнем смертності дана інфекційна хвороба стоїть на другому місці після туберкульозу, а число людей, інфікованих гепатитом, в 9 разів перевищує кількість ВІЛ-інфікованих.

Україна належить до країн із середньою поширеністю гепатитів. Однак, за результатами моніторингу груп ризику інфікування вірусом гепатиту С, захворюваність серед них значно перевищує середньосвітові показники та сягає 40-60% контингенту. Щорічно в країні реєструється 11-14 тисяч нових випадків вірусних гепатитів.

Детальніше...

Віртуальна виставка:«Щоб бути здоровим, потрібно мати силу характеру.»

6 грудня відзначається 110 років від дня народження Миколи Михайловича Амосова, (1913–2002) – одного із найвідоміших у світі кардіохірургів, талановитого вченого, основоположника біокібернетики в Україні, академіка Національної академії наук України (1969) та Академії медичних наук України (1993), засновника та директора Інституту серцево-судинної хірургії, письменника, громадського діяча.

Також Микола Михайлович є автором системного підходу до здоров’я (“метод обмежень і навантажень”), робіт з геронтології, досліджень з питань штучного інтелекту та соціальної інженерії.

Запрошуємо до перегляду віртуальної виставки.

Болюх Борис Афанасійович - світило вінницької медицини

 Bolyuh.jpg - 37.46 kb

18 червня 2022 року виповнюється 85 років з дня народження доктора медичних наук, професора, завідувача кафедри променевої діагностики, променевої терапії та онкології Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова Бориса Афанасійовича Болюха.

Інтелігент, патріот України, пошановувач рідного слова, він передає у спадок своїм послідовникам, студентам, учням не лише професійні знання, значний досвід, мистецтво хірурга-онколога, а й любов до рідного краю, української мови та культури, стоїть на сторожі збереження розвитку інтелектуального потенціалу своєї нації. Людина небайдужа до історії рідного краю, Борис Афанасійович досліджує витоки свого роду, намагається залучити до пошуків коріння роду своїх земляків.

Окрім високої фахової майстерності вченому притаманна неупереджена громадська позиція. Болюх Б.А. – активний член та один із засновників громадської організації Конгресу Української інтелігенції Вінниччини.

Вітаємо зі славним 85-річчям, сердечно зичимо міцного здоров’я, щасливих років життя, подальших творчих та наукових успіхів, бадьорості та усіх земних благ. Упевнені, що до цих щирих побажань приєднуються тисячі врятованих ним людей.

До дня народження видатного вченого фахівці відділу медичних наук підготували віртуальну виставку «Болюх Борис Афанасійович – світило вінницької медицини».

Запрошуємо ознайомитися!

Детальніше...

Книжкова виставка: Бехтерєв - класик неврології і психіатрії (До 165-річчя від дня народження)

 

 000b.jpg - 153.09 kb

 

Володимир Михайлович Бехтерєв (1 лютого 1857 - 24 грудня 1927, Москва) - видатний російський лікар-психіатр, невропатолог, фізіолог, психолог, засновник рефлексології і патопсихологічного напряму в Росії, академік. У 1907 заснував у Санкт-Петербурзі психоневрологічний інститут, нині носить ім'я Бехтерєва. 

Детальніше...

Видатний український фізіолог

 

__.jpg - 207.12 kb

28 січня 2022 року виповнюється 120 років від дня народження видатного фізіолога XX століття, доктора біологічних наук, ученого-експериментатора, засновника  клініко-фізіологічних  методів, академіка АН УРСР  Євгена Борисовича Бабського.

 Основні праці науковця присвячені вивченню моторики травного тракту, загальної фізіології нервової системи, хімічним факторам збудження, механізмам м’язового скорочення, нервовому регулюванню та іонним механізмам автоматії серця, обміну  речовин  міокарда в різні фази серцевого  циклу, медичній електроніці  та кібернетиці, історії фізіології. Він є автором перших підручників з фізіології для педагогічних, медичних вишів та університетів.

До ювілею вченого фахівці відділу медичних наук підготували віртуальну виставку «Видатний  український  фізіолог». Запрошуємо ознайомитися.

Детальніше...

Проказа: що відомо про хворобу

 

2UcBcRQ.jpg - 22.68 kb

 

30 січня відзначається Всесвітній день допомоги хворим на проказу.

Основним девізом цього дня є боротьба з дискримінаційним ставленням до людей, хворих на проказу, надання їм усіх прав і можливостей для повноцінного життя, соціально-економічної реадаптації в суспільстві.

За даними ВООЗ, щорічно у світі реєструють 230 тисяч нових випадків лепри. Хвороба трапляється на всіх континентах, найпоширеніша у країнах Африки, Азії, Центральної та Південної Америки.

До Всесвітнього дня допомоги хворим на проказу відділ медичних наук підготував віртуальну виставку.

Запрошуємо до перегляду.

 

Детальніше...

Ганс Сельє - творець вчення про стрес

29486.jpg.262x-.jpg - 46.42 kb

 

Ганс Сельє (26 січня 1907, Відень - 16 жовтня 1982, Монреаль) - видатний канадський ендокринолог австро-угорського походження, лікар, основоположник учення про стрес, біолог зі світовим ім’ям, патофізіолог, директор Інституту експериментальної медицини і хірургії (з 1976 року Міжнародний інститут стресу) у Монреалі. Протягом майже п’ятдесяти років розробляв проблеми загального адаптаційного синдрому й стресу. Творець учення про гіпофізарно-адреналову систему.

До 115-річчя від дня народження видатного вченого фахівці відділу медичних наук підготували віртуальну виставку «Ганс Сельє — творець вчення про стрес». Запрошуємо ознайомитися!

Детальніше...

Життя, присвячене фармації

xGubskiy.jpg.pagespeed.ic.DReTjbRtwo.jpg - 5.89 kb

18 січня 2022 року виповнилось 105 років від дня народження видатного організатора фармацевтичної справи, педагога, вченого і практика Івана Максимовича Губського. До Вашої уваги віртуальна виставка: "Життя, присвячене фармації".

Детальніше...

Фундатор вітчизняної ендокринології

 

Komisarenko.jpg - 10.17 kb

14 cічня 2022 року виповнюється 115 років від дня народження  (1907 - 1993) видатного вченого-патофізіолога, ендокринолога, державного і громадського діяча  Василя Павловича Комісаренка.

  Академік Василь Павлович Комісаренко був ученим і людиною, чиє значення для науки та медицини не меркне з часом. Він залишається нашим сучасником. Його ідеї, ім’я, думки досі справляють потужний вплив на розвиток ендокринології. І тут простим переліком обійтися важко. Цей неординарний учений не тільки автор пріоритетних наукових праць, які мають велике значення для теоретичної та клінічної медицини, а й учасник створення фундаментальної ендокринології як науки. В. П. Комісаренко активно сприяв її розвитку в Україні. Саме він став організатором Інституту ендокринології та обміну речовин, що здобув світове визнання.

Детальніше...

Медицина не для медика

Відділ медичних наук ВОУНБ ім. К. А. Тімірязєва в рамках Національного тижня читання пропонує віртуальну виставку книг "Медицина не для медика" для широкого кола користувачів з питань медицини.