У листопаді 2019 року у Вінницькій обласній дитячій клінічній лікарні з’явилася незвичайна палата. Замість ліжок тут – книжкові шафи із казками, коміксами, пізнавальною та іншою дитячою літературою.

Загалом у "книжковій палаті" 1500 нових книжок українською мовою. Такий подарунок лікарні  зробило товариство "Книгообіг" за сприяння Українського Культурного фонду. Тепер маленькі пацієнти можуть урізноманітнити лікарняні будні читанням, яке  допомагатиме діткам легше переносити лікувальний процес. У "книжковій палаті" знайдуть що почитати не лише діти, а й їхні батьки. Надалі тут планується проводити різноманітні майстер-класи і сеанси арт-терапії.

Також у липні 2018 року за підтримки фундації Рональда МакДональда, у Вінницькій обласній дитячій лікарні відкрили сімейну кімнату. Розташована сімейна кімната у відділені черепно-лицьової хірургії, поруч з операційним блоком та біля онкогематологічного відділення. Саме там знаходяться пацієнти з найважчими діагнозами. Основне завдання новоствореної кімнати – забезпечити батькам можливість постійно перебувати поруч з дитиною. Це другий подібний заклад в Україні, перший знаходиться у лікарні Львова.

За матеріалами сайту "ВінницяОК".