18 листопада 2019 р. у Міністерстві охорони  здоров’я  України відбулося  широке громадське обговорення планів впровадження безперервного професійного розвитку (БПР). Під час обговорення було розглянуто перші результати та подальші кроки впровадження БПР, а також презентовано проєкт наказу МОЗ "Про затвердження вимог до заходів безперервного професійного розвитку". Найактивнішою була дискусія саме про майбутню модель фінансування.

  Раніше кошти для підвищення кваліфікації лікарів виділялися на утримання закладів та факультетів післядипломної освіти, проте, у 2020 році ця модель зазнає суттєвих змін. Зменшиться  обсяг коштів, закладених для підвищення кваліфікації - на 37,5%. У той  же час, із 2020 року вимоги БПР стають обов'язковими для всіх 100% лікарів. Так, з 1 квітня 2020 р. фінансування БПР для лікарів відбуватиметься за гібридною моделлю: для 50% лікарів тимчасово збережено систему розподілу путівок на навчальні цикли у закладах вищої та післядипломної освіти, а для інших 50% - передбачено монетизовані виплати у розмірі близько 2 000 грн. Тобто вже у 2020 році 71 905 лікарів отримають кошти, які вони зможуть на власний розсуд витратити на виконання вимог БПР: сплатити за участь у заходах або покрити логістичні витрати.

Важливо звернути увагу, що загальний обсяг державного фінансування закладів післядипломної освіти, закладений для підготовки інтернів, аспірантів, докторантів та осіб із надання домедичної допомоги, залишиться незмінним.

https://moz.gov.ua