14 листопада - Всесвітній день боротьби з діабетом

Дієта при діабеті. Поради лікаря

Якщо людина хвора на цукровий діабет, їй обов’язково слід стежити за своїм меню. Раціон повинен бути багатий на поживні речовини, але містити мінімум жиру та цукрі. Найкраще вживати овочі, ягоди та цільні зерна. Тобто діабетична дієта — дуже хороший варіант харчування для всіх людей, а не тільки для хворих на діабет.

“Ні” перекусам і голодуванню

Їсти потрібно в один і той же час. Голодувати не можна, бо може спровокувати гіпоглікемію, або навіть кому. Найкраще повноцінно поїсти чотири-шість разів на день. Без перекусів. Це допоможе уникнути різкого стрибка глюкози в крові.

Вуглеводи беремо з овочів та фруктів

50-60 відсотків енергії, яку одержує організм, ми отримуємо від вживання вуглеводів. Проте вуглеводи перетворюються на глюкозу, тож рівень цукру в крові підвищується після їх вживання. Тож потрібно так збалансувати дієту, щоб достатньо й енергії отримувати, і не нашкодити організмові.

Детальніше...

Що варто знати про запобігання та лікування цукрового діабету

Сто років тому цукровий діабет був фактично смертельним вироком. На той час існувала обмежена кількість інформації стосовно хвороби — її причин, різновидів, профілактики, ускладнень чи лікування. Зокрема бракувало ліків чи будь-яких інших методів, які дозволяли жити з цукровим діабетом повноцінним життям. Особливо, до часу синтезування та широкого застосування життєво важливого гормону інсуліну.

У 1915 році до впровадження інсулінотерапії американські лікарі Фредерік Аллен та Елліотт Джослін запропонували спеціальну дієту для лікування діабету. Це була сувора дієта з мінімальним споживанням вуглеводів. Людям фактично доводилося періодично голодувати або їсти вкрай мало, щоби контролювати хворобу. Інколи їм прописували споживання близько 450 калорій на день, тому нерідко пацієнти з діабетом помирали від голоду, туберкульозу чи кетоацидозу.

Хоча докази щодо ефективності цього методу були дуже слабкі, все одно голодування залишалося єдиним шляхом “лікування” діабету. Це також дозволило тисячам пацієнтам з цукровим діабетом, прожити кілька років до часу, коли було винайдено інсулін і він став доступним. 

Детальніше...

Пуповинна кров і лікування цукрового діабету

Все більше майбутніх батьків в Україні вирішують зберегти пуповинну кров після народження дитини. Звертаючись до банку пуповинної крові, вони хочуть знати не тільки про те, як збирають і обробляють біологічний матеріал, але й для лікування яких захворювань збережені клітини можна використати в майбутньому. Одна з патологій, при яких стовбурові клітини пуповинної крові з успіхом застосовуються вже зараз – цукровий діабет. Поговоримо про те, що являє собою це захворювання, чому ділиться на 1 і 2 типи і як в лікуванні цукрового діабету можуть допомогти стовбурові клітини, виділені з пуповинної крові та збережені в кріобанку.

Цукровий діабет: типи і фактори ризику розвитку

Детальніше...

Лікування цукрового діабету

Цукровий діабет – це захворювання, при якому в складі крові завжди тримається високий рівень цукру. Це призводить до появи вільних радикалів, які ушкоджують клітини організму. Глюкоза з'єднується з білками та ДНК, перетворюючись в руйнівну речовину. Стінки артерії стають товщими, артерії звужуються та виникають серцеві захворювання.

Якщо надлишковий цукор своєчасно не прибрати з організму, у людини поступово погіршується стан. Спочатку вона буде дезорієнтована, потім почне марити, непритомніти. Без медичної допомоги в такому випадку не обійтися.

 Класифікація

Цукровий діабет буває різним і лікувати його потрібно по-різному. Класифікують його наступним чином:

  • цукровий діабет першого типу (розвивається через аутоімунне руйнування β-клітин підшлункової залози, зазвичай призводить до абсолютного дефіциту або недостатності інсуліну);
  • цукровий діабет другого типу (поступальне порушення секреції інсуліну β-клітинами підшлункової залози, часто на тлі резистентності до інсуліну);
  • гестаційний цукровий діабет (діагностований у II або III триместрі вагітності, який не був виявлений до настання вагітності);
  • специфічні типи діабету, викликані різноманітними причинами.

    Детальніше...

Перша онлайн-школа діабету з’явилася в Україні

Корпорація «Артеріум», одна з українських компаній у сфері лікування та профілактики цукрового діабету, відкрила першу в Україні онлайн-школу цукрового діабету — Arterium Diabetes School. Школа доступна зі смартфону, ноутбука, ПК і є серією e-mail-уроків із спеціальними завданнями та можливістю поставити запитання лікарю онлайн. У ній досвідчений лікар розповість про правила харчування, фізичну активність і виховання здорових звичок.

Детальніше...

Сахарный диабет второго типа, новое в лечении сахарного диабета

   Сахарный диабет второго типа связан с поражением инсулиновых рецепторов, функции b-клеток поджелудочной железы нарушаются и это является основным признаком сахарного диабета 2-го типа. Как правило дисфункция этих островковых b-клеток может быть обратима.

Детальніше...

Прорыв в лечении сахарного диабета 2 типа

    Международная группа ученых, возглавляемая сотрудниками Каролинского Института Стокгольма (Karolinska Institutet) (Швеция), разработала новый метод лечения сахарного диабета 2 типа, основанный на ингибировании сигнального пути фактора роста эндотелия сосудов VEGF-B. Такой подход приводит к предотвращению накопления жира в мышцах и сердце, в результате чего клетки этих тканей сохраняют способность к ответу на инсулин.

Детальніше...

Лікування цукрового діабету в санаторії Черемош, Mоршин

     У зв'язку зі зростанням кількості захворювань цукровим діабетом у світі та в Україні (тільки в санаторіях СКК «Моршинкурорт» щороку лікується від 1300 до 1500 хворих цукровим діабетом), гостро постало питання надання висококваліфікованої медичної допомоги таким людям та лікування цукрового діабету природними методами в санаторно-курортних умовах. З цією метою на базі санаторію Черемош створено спеціалізоване Реабілітаційне відділення для лікування дорослих і дітей у супроводі батьків, хворих на цукровий діабет, яке і відповідає таким вимогам.    У Відділенні для лікування цукрового діабету працюють досвідчені лікарі-ендокринологи.
   Покази для лікування цукрового діабету у санаторії Черемош, Моршин:
   -  Цукровий діабет 1 типу (інсулінозалежний) середньої важкості у стадії компенсації;
   -  Цукровий діабет 2 типу (інсулінонезалежний) легка форма і середньої важкості в стадії компенсації;
   -  Хворі з порушенням толерантності до глюкози і дисметаболічним синдромом;

Детальніше...

Цукровий діабет та харчування

    Кожен діабетик знає, що йому не можна: цукор, випічку, макарони, картоплю, більшість круп, хліб та іншу їжу, багату вуглеводами. Проте мало хто добре уявляє собі, що йому можна. А можна при діабеті величезна кількість смачної їжі. Дієта при діабеті настільки різноманітна і повноцінна, що підходить і здоровій людині. «Просто здорові ще можуть знущатися над своїм організмом, а організм діабетика вже вимагає поваги до себе», — пояснює Тетяна Румянцева, Ендокринолог, автор популярної «Кулінарної книги діабетика».
    За основу раціону діабетикам потрібно взяти овочі (до 800-900 г на день) і фрукти (300-400 г на день). Їх слід поєднувати з кисломолочними продуктами (до 0,5 л на день), м'ясом і рибою (до 300 г в день), грибами (до 150 г в день). Вуглеводи теж можна, але небагато, — 100 г хліба або 200 г картоплі / круп в день. Час від часу замість них можна балувати себе корисними солодощами (див. меню в кінці тексту).

Детальніше...

Как добиться снижения уровня сахара в крови – полезные советы для идеального здоровья

     Для выбора подходящей методики лечения необходимо найти основную причину проблемы. При вторичном диабете можно использовать один из 3 основных способов: - Отмена лекарств, которые спровоцировали рост глюкозы в крови. - Удаление опухоли, которая продуцирует выработку контринсулярных гормонов. - Лечение тереотоксикоза, который провоцирует рост сахара и пр.     Если же устранить причину проблемы не удается, при наличии сахарного диабета 1 и 2 типа, предусмотрено назначение курса компенсаторной терапии. Предполагается прием лекарственных препаратов либо инсулина, которые позволят уменьшить уровень сахара.    

Детальніше...